چیدمان مدرن اتاق کار

چیدمان مدرن اتاق کار

چیدمان مدرن اتاق کار

چیدمان مدرن اتاق کار، در این مدت به علت شرایط موجود، خیلی از افراد کار و شغل خود را بصورت دور کار انجام می‌ دادند، این مورد موجب شد خیلی از شرکت‌ ها و افراد، دور کاری را گزینه‌ ی مناسبی برای بعضی از شغل‌ ها دانسته و انجام کار به‌ صورت دور کار را در حالت کلی وارد شرایط کاری خود کنند. در نهایت مسئله‌ ای که احتمالاً خیلی از کسانی که با آن دست‌ و پنجه نرم می کنند آن است که دکوراسیون اتاق کار شیک در منزل چگونه است؟ به این دلیل که در زمان طراحی و انتخاب وسایل یک اتاق کار بایستی علاوه بر رفع نیاز، به لذتبخش بودن و راحتی آن نیز توجه داشت، در این مطلب به معرفی چالش‌ ها و وسایل موردنیاز برای دیزاین صفر تا صد دکوراسیون و چیدمان مدرن اتاق کار خواهیم پرداخت.

چگونه اتاق کار خود را در منزل طراحی و مجهز کنیم؟

ایجاد مکانی مناسب و راحت جهت انجام کارهای اداری در خانه نیازمند توجه و رعایت نکاتی می باشد که در ادامه آن‌ ها را معرفی خواهیم نمود.

تعیین مکان مناسب

اولین نکته‌ ای که بایستی به آن توجه نموده و آن را در نظر بگیرید، تعیین مکان مناسب می باشد، مکان انتخابی شما بایستی در مرحله اول مکانی آرام و کم سر و صدا باشد، یعنی بهتر است از محیط آشپزخانه، اتاق کودکان، اتاق نشیمن یا مکانی که تلویزیون در آن قرار دارد دور باشد.

برای کسانی که به‌ صورت تمام‌ وقت کار می‌ کنند، دفتر خیلی مهم است، زیرا بایستی زمان زیادی را در آن سپری نمایند، پس انتخاب مکان مناسب که دارای ویو و نور مناسبی بوده و از سر و صدا نیز تا حد امکان فاصله داشته باشد، بایستی با دقت زیادی شود، به این دلیل که در میزان خستگی و بازدهی کاری افراد خیلی مؤثر می باشد.

تعیین سبک دکوراسیون

افرادی که تجربه‌ی کار در خانه را به مدت طولانی داشته باشند به اهمیت دکوراسیون محل کار به طور کامل آگاه‌ هستند، به این دلیل که گذراندن بیش از چهل ساعت در هفته در یک مکان زمان کمی نیست، به همین علت  دکوراسیون این اتاق برای شما امری مهم می باشد.

برای دکوراسیون دفتر کار می‌ توانید با توجه به بودجه‌ خود از بازسازی لوازم قدیمی و یا تهیه لوازم گران‌ قیمت مدرن استفاده نمایید و یا می‌ توانید حد وسط را پیش گرفته و بعضی از وسایل مهم‌ تر خود را از بهترین و ارگونومیک‌ ترین نوع آن انتخاب نمایید و برخی دیگر را با بازسازی وسایل موجود تهیه کنید.

در حقیقت اجباری به هزینه‌ زیاد برای ایجاد یک اتاق کار شیک در منزل نیست، بلکه می‌ توانید از وسایلی که به شما حس خوبی داده و یا خلاقیت را در شما زنده نموده و به کار می‌ اندازند استفاده نمایید، به عنوان مثال کتاب‌ های مورد استفاده و مورد علاقه خود را در کتابخانه‌ ای که با رنگ دلخواهتان آن را رنگ‌ آمیزی نموده اید قرار داده و آن را در کنار وسایل ضروری اتاق کارتان قرار دهید، حتی می‌ توانید از کاورها و کوسن‌ های رنگارنگ و یا با طرح موردعلاقه‌ تان استفاده نمایید در حقیقت همه‌ چیز به شما و سلیقه و علاقمندی‌ هایتان بستگی دارد.

چیدمان مدرن اتاق کار

انتخاب مبلمان مناسب

از آن جا که بایستی ساعت‌ های زیادی را در دفتر کار خود بگذرانید، راحتی و آسایش شما در اتاقی که به عنوان اتاق کار انتخاب می‌ نمایید. خیلی اهمیت دارد، در حالت کلی دو مورد در دکوراسیون یک اتاق کار شیک در منزل حائز اهمیت می باشد: اول راحتی و سپس کاربرد، دکوراسیون اتاق کار در منزل بایستی به‌ اندازه کافی راحت و پربازده باشد، پس در طراحی آن استفاده از مبلمان اداری مناسب نیز بسیار مهم می باشد، استفاده از لوازم ارگونومیک به میزان زیادی در جلوگیری از بروز مشکلات معمول فیزیکی، آسیب‌ های مکرر زیاد نشستن مانند کمر درد، سندرم تونل کارپال (مشکل استخوان مچ دست) و یا خستگی چشم کمک می‌ نماید.

استفاده از یک میز و صندلی فضای زیادی اشغال خواهد نمود، همچنین وجود کتابخانه و میز و صندلی نشیمن برای مراجعین نیز در صورت وجود ارباب‌ رجوع به اتاق کاریتان در منزل فضا را بسیار پر خواهد کرد، پیش از خرید موارد مورد نیاز برای دکوراسیون اتاق کار، ابعاد آن را به‌ صورت دقیق اندازه‌ گیری نموده و نیازمندی‌ های اتاق را اولویت‌بندی نمایید، در زمان انتخاب مبلمان اداری مناسب برای اتاق کار بایستی به مواردی توجه نمایید که در ادامه به معرفی بعضی از آن‌ ها خواهیم پرداخت.

صندلی اداری، چیدمان مدرن اتاق کار

یکی از انواع متداول صندلی‌ های اداری مورد استفاده در اتاق کار منزل صندلی چرخ‌ دار می باشد، صندلی‌ های چرخ‌ دار بسیار در محیط‌ های کاری استفاده‌ شده و پرکاربرد هستند، بهتر است پیش از انتخاب یک صندلی چرخ‌ دار برای خود ابعاد اتاق را اندازه‌ گیری نموده و با توجه به‌ اندازه‌ی اتاق صندلی اداری یا صندلی کامپیوتر خود را خریداری کنید.

فراموش نکنید که صندلی اداری مورد استفاده در اتاق کار باید علاوه بر زیبایی، از نظر ارگونومیک کاملاً متناسب با ساختار فرمی بدن شما باشد، بهتر است صندلی‌ های چرخ‌دار با تکیه‌گاه مناسب و ارگونومیک انتخاب کنید، چراکه صندلی‌ هایی که از نظر راحتی استاندارد نباشند پس از مدتی بر سلامت گردن، کمر و شانه‌های شما تأثیر منفی خواهند گذاشت.

صندلی انتخابی‌تان باید پس از گذشت چند ساعت بدن شما را خشک و بی‌حرکت نکرده و شما به‌ راحتی بتوانید به آن تکیه داده و پاهایتان را بر روی زمین قرار دهید، همچنین صندلی‌های مجهز به‌ جای قرارگیری دست بسیار ایده‌ آل اند.

برای خرید صندلی به قیمت بالای آن اهمیت زیادی ندهید، چرا که خرید یک صندلی ارزان و بی‌ کیفیت پیامدهای جسمی و درنتیجه اقتصادی بسیاری برای شما خواهد داشت، یک صندلی با کیفیت تمام قسمت‌ های بدن شما در وضعیت راحتی قرار داده و باعث آرامش بخشی آن خواهد شد.

فراموش نکنید که حالت قرارگیری شما بر روی صندلی و راحتی شما بسیار بر بازده کاریتان مؤثر است، پس سعی کنید بهترین و مناسب‌ ترین صندلی را برای خرید انتخاب نمایید.

میز اداری

بهتر است از انتخاب میز های کوچکی در چیدمان مدرن اتاق کار که فضای کمی برای قرار دادن وسایل داشته و نیاز به کشو های اضافه برای جای دادن وسایل دارند خودداری نمایید.

عرض میز اداری باید به‌ گونه‌ ای باشد که وسایل مورد نیاز به‌ طور کامل و مرتب روی آن قرار بگیرد، همچنین ارتفاع آن نیز نباید منجر به آسیب به گردن شود، چرا که ارتفاع کم‌ تر از حد استاندارد گردن شما را اذیت خواهد کرد، در حالت کلی میزهای اداری استاندارد ارتفاعی بین ۷۰ تا ۷۵ سانتی‌ متر دارند و با هزینه‌ بیشتر میتوان میزهایی را که ارتفاع قابل تنظیم داشته باشند انتخاب کرد که برای تمام افراد با شرایط جسمی متفاوت مناسب باشد.

میز کاری که در منزل مورد استفاده قرار میگیرد با میز کار موجود در شرکت متفاوت است، سبک، رنگ و ابعاد میز باید با توجه به دیگر مبلمان و لوازم اتاق کار در خانه انتخاب شود، چرا که میز کار مورد استفاده در منزل صرفاً برای انجام کارهای اداری نیست، بلکه باعث می‌شود از کارهایی مثل مطالعه، یادداشت‌ های روزانه، کار با لپ‌تاپ و… لذت ببرید.

همچنین بهتر است رنگ میزتان را نیز به‌گونه‌ای انتخاب کنید که از دیدن هر روزه‌ آن خسته نشوید و البته باعث آرامش شما نیز باشد، رنگ‌ های روشن میتوانند گزینه‌ های مناسب‌ تری از رنگ‌ های تیره باشند.

لازم نیست به دنبال میزهای خیلی رسمی بروید و حس و حالی اداری به اتاقتان بدهید، خلاق باشید و با استفاده از لوازم گوناگون و انتخاب لوازمی که حس راحتی بیشتری به شما می‌دهند کار را برای خود دل‌ چسب‌ تر کنید.

چیدمان مدرن اتاق کار

اکسسوری های اداری

بهتر است به‌ هیچ‌ عنوان به سمت شلوغ کردن دفتر کار خود با لوازمی که فکر میکنید شاید به درد شما می‌خورند نروید! یک دفتر کار شلوغ بازدهی بالایی ندارد، مهم‌ترین نکته در یک دفتر کار آرامش و مرتب بودن آن است.

برای مرتب کردن فایل‌ها و پرونده‌ های خود میتوانید از شلف های جمع‌ و جور استفاده کنید و سعی کنید. همیشه آن‌ ها را مرتب نگه دارید، مرتب نگه داشتن وسایل برای هر دفتر کار امری ضروری و مهم است.

همچنین با توجه به نوع سبکی که برای اتاق کار خود انتخاب کرده‌اید و یا سلیقه خودتان عناصر تزئینی معدودی انتخاب کنید، در به کار بردن وسایل تزیینی زیاده‌روی نکنید زیرا باعث به هم ریختن تمرکز و آرامش شما خواهد شد، همچنین وجود یک تخته‌ سیاه و یا وایت برد می‌تواند به شما در نوشتن کارها و برنامه‌های روزانه کمک کند.

گل و گیاه

استفاده از گل و گیاه یکی از ارزان‌ قیمت‌ ترین راه‌ حل‌ ها برای ایجاد آرامش فکر و روح در دفتر است، گیاهان اکسیژن بیشتری در هوا تولید کرده. و درنتیجه به آن طراوت میبخشند، همچنین نگاه کردن به آن‌ ها میتواند حس آرامش و سر زندگی را در شما به وجود آورد، بهتر است گیاهانی انتخاب کنید که نیاز به مراقبت زیاد نداشته باشند.

رنگ‌ های مناسب

رنگ‌ ها تأثیر بسیار زیادی بر روحیه، بازدهی و حال و هوای افراد دارند، به همین دلیل یکی از موارد مهم و حائز اهمیت در دکوراسیون داخلی محسوب میشوند. بهتر است به سراغ رنگ‌هایی بروید که شما را خسته و دل‌ زده نکرده و باعث کم شدن بازدهی شما نشوند. برای مثال بهتر است از رنگ‌ های رنگ قرمز، مشکی، قهوه‌ای و به‌ طور کلی رنگ‌های تیره بسیار گرم و رنگ‌ های بسیار سرد کمتر استفاده کنید. در فضاهای کوچک میتوانید از سبک‌ های مدرن و مینی مال برای دکوراسیون خود استفاده کرده و با ترکیب رنگ‌ های روشنی مثل سفید و آبی کمرنگ و همین‌ طور رنگ‌های خنثی محیط را باز تر نشان دهید. سعی کنید هارمونی رنگی مناسبی به وجود آورده و در استفاده از هیچ رنگی زیاده‌ روی نکنید.

نور مناسب

بهتر است در صورت امکان، پر نور ترین اتاق را برای دفتر کار خود انتخاب کنید. نور طبیعی غنی بسیار در حس و حال یک مکان مؤثر است، فضا های کاری روشن از لحاظ بازدهی بهترین فضا ها هستند. میتوانید پنجره‌ ها را بزرگ‌ تر کرده یا پرده‌ ها را کنار بزنید.

همچنین برای روشن بودن اتاق در صورت نبود نور طبیعی می‌توانید از چراغ‌ های سر پوشیده قوی، چراغ‌های رو میزی و یا سقفی استفاده کنید. تا فضای کار شما را روشن کنند، همچنین به قرار گیری کامپیوتر خود دقت کنید تا نور در آن منعکس نشود.

استفاده از لوستر مدرن نیز میتواند بسیار مفید باشد زیرا علاوه بر آنکه میزان نور آن‌ ها قابل تنظیم است، شیک بودن و زیبایی آن نیز در دیزاین اتاق شما مؤثر خواهد بود.

برچسب ها: بدون برچسب

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *