چیدمان-اتاق-خواب-کوچک

نحوه چیدمان اتاق خواب کوچک

نحوه اصولی چیدمان اتاق خواب کوچک

اتاق خواب مکانی برای استراحت جسم و روح می باشد. در نتیجه آنچه در چیدمان اتاق خواب کوچک اهمیت دارد. ایجاد یک فضای آرام بخش می باشد. در طراحی دکور اتاق خواب داشتن فضای کافی از نظر متراژ به ما کمک می نماید. ولی اگر اتاق خواب شما کوچک است نگران نباشید به این دلیل که شما میتوانید با چیدمان مناسب برای فضاهای کوچک و نقلی بهترین دکوراسیون را برای اتاق خواب خود انتخاب نمایید و اتاق دنج خود را تبدیل به استراحت گاهی رویایی نمایید. در این قسمت از نمناک چند ایده هوشمندانه، برایتان شما به ارمغان آورده ایم تا با استفاده از آن ها بتوانید حیات جدیدی به فضای فشرده اتاق خود ببخشید.

اتاق خواب کوچک

استفاده از پالت رنگی در اتاق خواب کوچک، برای اینکه فضای اتاق شما بی روح و یکرنگ نباشد بهتر است به مدلی درست و فکر شده از یک پالت رنگی محدود استفاده نمایید. برا ی مثال اگر دیوار شما سفید و مبلمانتان چوبی باشد از رنگ های قرمز و نارنجی استفاده کنید. نور رسانی را در اتاق خواب کوچک جدی بگیرید. برای پر انرژی جلوه دادن فضای اتاق و ورود نور به داخل، پرده ها را به حداقل برسانید تا بیش ترین نور طبیعی وارد اتاق شود یا در صورت استفاده از پرده از کرکره های ساده و یا پرده های نازک استفاده نمایید. تا اتاق شما خیلی تاریک نشود و در زمان لزوم پرده ها را بکشید.

در اتاق خواب کوچک از فضای نگهدارنده سرتاسری استفاده کنید. برای استفاده از هر سانتی متر از اتاق خواب تان یک فضای نگهدارنده سرتاسری (از کف تا سقف) بسازید. و از این فضا جهت قرار دادن کتاب ها و اشیای تزئینی به کار ببرید. همچنین چند کشو در آن برای قرار دادن لوازم شخصی تان طراحی نمایید. از سطوح این فضاهای نگهدارنده میتوان برای قرار دادن آباژور و بعنوان میزهای کناری به کار برد.

چیدمان-اتاق-خواب-کوچک

دکوراسیون اتاق خواب کوچک

در اتاق خواب کوچک تخت خوابتان را در جای مناسب قرار دهید. بزرگ ترین و جاگیرترین وسیله در اتاق خواب، تخت می باشد. اگر اتاق دارای پنجره است بهتر است تخت در سمت راست پنجره قرار بگیرد. تا در زمان صبح نور روز بر روی تخت بیفتد و همینطور امکان باز کردن پنجره وجود داشته باشد تا هوای اتاق تعویض شود.

برای دکوراسیون اتاق خواب کوچک شما بهترین کار این میباشد که تخت خوابتان را کنج اتاق قرار دهید، قرار گرفتن تخت در گوشه اتاق یک حالت راحت به اتاق خواب شما می دهد. قانونی وجود ندارد که شما را از قرار دادن تخت خواب در کنار پنجره منع نماید در نتیجه در زمان استفاده از پنجره هراس نداشته باشید. از نور طبیعی اتاق میتوان جهت مطالعه در طول روز استفاده نمود. برای اتاق خواب کوچک خطای بصری ایجاد نمایید. با استفاده از آینه خطای بصری ایجاد کنیدو چشم را فریب بدهید. یک دیوار آینه ای در اتاق کوچک شما فضا را از لحاظ بصری دو برابر می نماید.

دکوراسیون اتـاق خواب کمجا

انتخاب وسایل اتاق بر اساس فضای اتاق خواب کوچک، وسایل اتاق خواب شما باید به اندازه ابعاد فضای اتاقتان باشد .مثلا باتوجه به فضای اتاق خود مبلمانتان را انتخاب نمایید.

استفاده از تخته پشتی به عنوان فضای نگهدارنده در اتاق خواب کوچک، برای اینکه بیش ترین استفاده را از فضای اتاق ببرید از تخته پشتی به عنوان فضای نگهدارنده استفاده نمایید. فضای نگهدارنده پشت تخت خواب می تواند دارای قفسه ، میز کناری ، کشو یا کمد دردار باشد.

از کاغذ دیواری در اتاق خواب کوچک استفاده کنید

یکی از دیوارها را باید متفاوت تر از باقی دیوارها باشد . مثلا یکی از دیوارهایتان را کاغذ دیواری کنید اما کاغذ دیواری آن را طوری انتخاب نمایید که با دیگر اجزای این اتاق هماهنگی داشته باشد. بهترین تاثیر را وقتی می گیرید که روتختی خودتان را با طرح کاغذ دیورای ست کنید. کاغذ دیواری شما باید طرح های درشت داشته باشد و کاغذ را روی دیواری که در مرکز دید است، مثل دیوار پشت تخت خواب بچسبانید.

کاغذ دیواری اتـاق خواب کـوچک

در اتاق خواب کوچک از طرح های برجسته استفاده کنید. برای پر انرژی کردن فضا برای اتاق خواب کوچک خود از طرح های برجسته استفاده کنید. استفاده از یک تخت خواب و میز مینی مالیستی در کنار کاغذدیواری های جذاب جلوه ای خاص و زیبا به اتاق خواب می دهد.

استفاده از رنگ سفید را در اتاق خواب کوچک فراموش نکنید. استفاده از رنگ سفید باعث بزرگ تر به نظر رسیدن اتاق می شود.استفاده از رنگ سفید از اینکه اتاق خواب شما کوچک، فشرده و به اصطلاح قوطی کبریتی دیده شود جلوگیری می کند. برای پر کردن دیگری جای خالی دیوارهای گسترده و پنجره های بزرگ در اتاقتان از رنگ سفید یا هر رنگ روشن و شفاف دیگری استفاده نمایید. اتاق خواب کوچک را با وسایل تزئینی شلوغ نکنید. در اتاق خواب کوچکتان از وسایل تزئینی کمتری استفاده کنید و فقط اکسسوری ها و لوازم تزیینی محبوب تان را نگه دارید.

چیدمان-اتاق-خواب-کوچک

اتاق خـواب کوچک و مدرن

ایده برای چیدمان اتاق خواب کوچک، برای اتاق خواب کوچک تخت خواب ساده و مدرن انتخاب کنید. پیش از این هم در بخش چیدمان و دکوراسیون اتاق خواب کوچک در دنیای مد نمناک گفته شد که در چیدمان خانه ای با اتاق خواب کوچک استفاده از چند سانتی متراز فضا نیز اهمیت دارد بنابراین به جای استفاده از تخت خواب بزرگ کتیبه دارتان از یک تخت خواب جدید ساده اما مدرن استفاده نمایید. و بالای تخت از تابلو ها یا قاب عکسهای کوچک و جذاب به کار ببرید.

برای دکوراسیون اتاق خواب کوچک از قفسه های داخل دیوار استفاده کنید. برای ایجاد فضای بیشتر در اتاق خوابتان به جای استفاده از کمد دیواری ها یا کتابخانه های بیرون دیوار از قفسه هایی به کار ببرید. که داخل دیوار کار گذاشته می شوند. و کم تر وسیله ای را سر راه قرار بدهید. اگر می خواهید خانه تان را بازسازی نمایید. رف یا قفسه های داخل دیوار ایجاد کنید تا بتوانید وسایل تزئینی خود را در آن ها قرار دهید.

فضای کم اتاق خواب

  • استفاده بهینه از فضای اتاق خواب کوچک
  • از قفسه های دیواری در چیدمان اتاق خواب کوچک استفاده کنید.
  • در دکوراسیون اتاق خواب کوچک استفاده از قفسه های دیواری کاربردی و مناسب می باشد. شما میتوانید از آنها بعنوان کتابخانه، جای قرار دادن قاب عکس و وسایل دکوری، جای قرار دادن لپ تاپ و میز تحریر و… استفاده کنید.
  • در اتاق خواب کوچک از تخت خوابهای کشودار به کار ببرید.
  • در اتاقهای کوچک از تخت خواب های کشودار استفاده نمایید تا در ایجاد فضای اضافی کمکتان کنند.
  • چیدمان عمودی برای اتاق خواب کوچک داشته باشید.
  • برای اتاق های کوچک استفاده از دیوارها میتواند مفید باشد پس هر چیزی را لایه لایه روی هم قرار دهید. و از تخت خواب هایی که بالای میز کار یا کتابخانه قرار می گیرند استفاده نمایید.
برچسب ها: بدون برچسب

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *