طراحی دکوراسیون داخلی در مغان

طراحی دکوراسیون داخلی در مغان

11 نکته برای زمانی که قصد طراحی دکوراسیون داخلی در مغان اتاقی را دارید

طراحی دکوراسیون داخلی در مغان زیبا خیلی سخت تر از آن چیزی است که فکرش را می نمایید. اگر چه ممکن است درک مبهمی از آنچه می خواهید، در ذهنتان داشته باشید، اما بدون یک برنامه نبایست آغاز به کار نمایید، چون اشتباه خواهید نمود و به سرعت پشیمان خواهید شد. این اشتباهات ممکن است، حراج نمودن مبلمانتان باشد، به این دلیل که فکر می کنید جایی برایشان ندارید، و یا خرید پنجره ای که اندازه اش اشتباه است و یا آغاز به رنگ کردن نمایید و سپس بفهمید که فضا بیش از حد تاریک شده است.

طراحی دکوراسیون داخلی

نکات طراحی دکوراسیون داخلی در مغان

1. تعیین هدف اتاق

باید همیشه اولین قدم در طراحی یک اتاق باشد. بعضی از اتاق‌ها ساده‌تر هستند، مانند اتاق غذاخوری که برای خوردن غذا، اتاق خواب برای خوابیدن و دفاتر خانگی برای کار مورد استفاده قرار می‌گیرند. اما بسیاری از فضاها خشک و خالی نیستند. یک اتاق استراحت باید بسیار متفاوت از یک اتاق مطالعه باشد و حتی ممکن است با چیزی که برای سرگرمی رسمی استفاده می‌شود، تفاوت داشته باشد.

در کل، شما باید دکوراسیون، طرح، رنگ، لوازم منزل، تنظیمات و حس کلی اتاق را بر اساس استفاده‌ای که برای آن طراحی می‌کنید، در نظر بگیرید. به عنوان مثال، بسیاری از افراد اتاق‌های مختلفی در خانه خود دارند، اما این به این معنی نیست که همه آنها هدف یکسانی دارند.

بعضی از افراد شب‌های زیادی را برای بازی کردن و میزبانی دیگران صرف می‌کنند، بنابراین برای آنها مهم است که اتاق نشیمن دارای کنسول‌های بازی ویدیویی، میزها و صندلی‌ها و قفسه‌های نگهداری سی‌دی و بازی‌های تخته‌ای باشد. دیگر افراد از داشتن یک گروه برای تماشای فیلم یا فوتبال لذت می‌برند، بنابراین آنها یک تلویزیون خوب و صندلی‌های ارگونومیک را ترجیح می‌دهند. به خودتان سوالات اساسی درباره آنچه که می‌خواهید و نیاز دارید بپرسید.

بر روی اولویت‌ها و شرایط فعلی خود تمرکز کنید و سپس برای طراحی محیط یک اتاق آماده شوید. آشپزخانه باید امکانات مورد نیاز برای آماده‌سازی غذا را داشته باشد و یک اتاق خواب باید حول یک تخت راحت تمرکز شود.

طراحی چیدمان و داخلی دکوراسیون در مغان

2. تحقیقات کافی را انجام دهید و متناسب با آن بودجه را در نظر بگیرید

پیش از اینکه طراحی اتاقتان را آغاز کنید نیاز است که حداقل به یک ایده کلی فکر کنید. این یعنی پرسیدن چند سوال بیشتر از خودتان.

  • برای مثال: می خواهید بیشتر فضاها را تغییر دهید؟
  • آیا شما مبلمانی که قبلاً داشته اید را نگه می دارید و یک سری را تعویض می نمایید؟
  • خانه شما چه سبکی دارد؟ یا چه سبکی را دوست دارید؟ سنتی، مدرن، و یا تلفیقی از این نوع و یا سبک دیگری را دوست دارید؟
  • چه چیزی شما را قادر خواهد ساخت که پروژه را به رضایت خود کامل نمایید؟

این به شما در فهمیدن سبک طراحی که خیلی دوست دارید و یا حالتی که می خواهید، کمک می نماید. جمع آوری چیپ های رنگ، پارچه و نمونه های کفپوش و هر چیزی که احساس می نمایید مربوط به آن است را یادداشت کنید.

طراحی دکوراسیون داخلی در مغان
طراحی دکوراسیون داخلی در مغان

در ابتدای کار بایستی بودجه خود را مشخص نمایید و این مهم ترین بخش کار است. آیا میخواهید با انداختن بالش و پتو در یک اتاق، کار کنید یا می خواهید مهمانان خود را با هنر دیواری مجلل میخکوب کنید؟ راهی پیدا کنید تا دقیقا چیزی را که میخواهید بدون تمام کردن حساب بانکیتان پیدا نمایید..

3. قبل از خرید هر چیز به ابعاد اتاق توجه کنید

هر اتاق ابعاد منحصر به فرد خود را دارد که شما بایستی به اندازه آن کار کنید. به اندازه فضا، سبک داخلی و خارجی خانه تان و منطقه ای که در آن زندگی می نمایید، فکر کنید. با نقشه برداری از چیدمان اتاق خود روی کاغذ گراف آغاز کنید.

شما هم میتوانید طراح داخلی خود را داشته باشید و یا خودتان آن کار را انجام دهید، اگر بدانید چطور آن را به مقیاس تبدیل نمایید. سپس قسمت هایی از نوار را روی زمین قرار دهید جایی که می خواهید آیتم های خاصی را در نظر بگیرید و یا بر روی قطعات خاصی که در ذهن دارید به کار ببرید.

توضیح دهید که چگونه قصد دارید این اتاق سازماندهی شود، سپس خرید کنید و یا اسباب و اثاثه را مرتب کنید تا متناسب با چیدمان باشد. بدترین اتفاقی که ممکن است رخ دهد این است که چیزی را بخرید و بفهمید که به درد این مکان نمی خورد.

شما نمی خواهید یک میز اتاق ناهارخوری داشته باشید که بزرگ تر از آن باشد که از در وارد نشود یا قسمتی از آن به طور ناشیانه ای در امتداد دیوار قرار بگیرد. از مبلمان اتاق نشیمن گرفته تا لوازم خانگی، شما نمیخواهید احساس تنگی، خارج بودن از مقیاس، یا موقعیت بد داشته باشد.

نکات مهم طراحی دکوراسیون داخلی

4. یک فضای آزاد به جای بگذارید

فضا بایستی قسمتی از معادله چیدمان اتاق شما باشد. فضای آزاد موجب می شود که یک اتاق بزرگ تر به نظر برسد و این اتاق را برای هر گونه تغییر در آینده آماده نگه می دارد و جای تغییر دکوراسیون وجود خواهد داشت.

فکر نکنید که باید حتما اتاق را با لوازم پر نمایید. داشتن یک اتاق پر میتواند به بی قراری منجر شود، در حالی که فضای کافی موجب می گردد که شما احساس آرامش بیشتری نمایید.

اتاق شما حتی بدون اسباب و اثاثیه زیاد و یا تزئینات زیادی خوب به نظر خواهد رسید. از گذاشتن اثاثیه خود در مقابل دیوار خودداری نمایید، به این دلیل که  موجب می شود اتاق شما کوچک تر به نظر برسد.

5. اثاثیه های بسیار بزرگ را نخرید

اثاثیه بزرگ نیز فاکتورهایی در چیدمان یک اتاق هستند. بعضی قطعات اثاثیه بزرگ لوکس هستند، ولی بعضی دیگر به راحتی اتاق را پر می نمایند. در عین حال، یک قطعه انتخاب شده که خارج از مقیاس است – چه ثاثیه اتاق ناهار خوری و چه یک نقاشی – میتواند واقعا برای فضا نامناسب باشد. تمام کاری که شما بایستی انجام دهید اندازه گیری، برنامه ریزی و اندازه گیری مجدد است. اثاثیه ای را بیابید که متناسب با یک قطعه پازل در فضا باشد.

در حالت کلی در زمان خرید مبلمان و هر نوع وسیله برای اتاقتان، واقع بین باشید و قطعاتی انتخاب نمایید که اندازه شان متناسب با فضای شما باشد. یک تخت خواب خیلی بزرگ و حجیم به اندازه ای که میتواند فوق العاده به نظر برسد، در صورت کوچک بودن اتاق بسیار نامتناسب به نظر می رسد و شکوه آن فراموش می گردد. ضمن اینکه حرکت شما را در اتاق مشکل می نماید.

طراحی دکوراسیون داخلی در مغان با توجه به فضای خانه

6. انتخاب رنگ از روی طرح

انتخاب یک الگوی رنگ به شما این امکان را می دهد که یک اتاقی را ایجاد نمایید که یک حس واحد داشته باشد، منسجم و یکپارچه به نظر برسد. همچنین شما را در مسیر نگه می دارد تا مطمئن شوید که همه چیز به خوبی پیش می رود، در نتیجه با یک تکه ای که مناسب نیست و همخوانی ندارد آغاز نکنید.

شما میتوانید از الگوهای هندسی، نقاشی های گل، تم های طبیعی، یا رنگ های پر رنگ استفاده نمایید. کلیه ی این رنگها با روشهای متفاوتی تعامل دارند. بعضی بر این باور هستند که بعضی هماهنگی را ایجاد می نمایند. میخواهید چه احساسی داشته باشید؟ چه جوی می خواهید ایجاد نمایید؟

از رنگ های گرم و سرد که در کلاس هنر یاد گرفتید استفاده نمایید. اتاق خواب به رنگهای آرام مثل آبی نیاز دارد، تا بیدار نمانید، در صورتی که یک اتاق نشیمن یا آشپزخانه میتواند رنگهای پر انرژی بیشتری مانند نارنجی یا زرد داشته باشد.

7. اتاق های دیگرتان را به خاطر بیاورید

راحت بودن با فرآیند طراحی یک اتاق ساده است، ولی شما نقاشی نمی کنید و یا آن را در حبابی تزئین نمی کنید. کلیه فضاها در منزل شما به هم متصل می گردند، بنابراین باید یک دید ثابت ایجاد نمایید. ه عنوان مثال یک رنگ بژ را به رنگ قرمز اضافه کنید.

اینکه همه چیز نباید به صورت کامل هماهنگ باشد درست است. الگوی رنگ یکسان در هر اتاق کسل کننده خواهد بود. با این حال، بایستی یک نوع ریتم و جریان میان اتاقها وجود داشته باشد. در حوزه  بقیه خانه خود کار کنید و جهت داشتن اتحاد تلاش کنید. درباره ی تعادل قدیمی و جدید، نرینه و مادینه، روشن و تاریک، یا نرم و تیز فکر کنید.

در خانه خود قدم بزنید تا مشخص نمایید که آیا احساس می کنید این مناطق به هم تعلق دارند یا خیر.

توصیه هایی قبل از طراحی دکوراسیون داخلی

8. ارتباط با کلاسیک ها

هنگامی که شما آغاز به پر کردن اتاق خود می کنید، ابتدا باید روی این اساس کار کنید. قطعات محکم را انتخاب کنید. به عنوان مثال، زمانی که بحث اثاثیه اتاق خواب به میان می آید، اولین وسیله ای که به شما مربوط می شود، تخت خواب است.، هر وسیله ای بایستی به آسانی قابل تعمیر باشد، برای انتخاب تخت خواب دقت بسیتری داشته باشید.

اتاق را جوری درست کنید که تا ابد عاشقش باشید. آنها مجبور نیستند با هر سبک خاصی هم تراز شوند، چه سنتی باشند یا چه معاصر، اگر چیزهایی هستند که شما میدانید هرگز خسته نخواهید شد.

هنگامی که شما روی کالاهای مهم در اتاق کار می نمایید، احساس نکنید که نیاز دارید انواع اثاثیه گوناگونی را بخرید. مبل و صندلی راحتی که شبیه کپی های کربن هستند، در حالتی که بقیه فضای شما منحصر به فرد و پر جنب و جوش باشد، ممکن است احساس یکنواخت و نا امید کننده ای داشته باشند.

از مخلوط نمودن آن ها با همدیگر نترسید! اگر یک تکه از اسباب و اثاثیه تان را بیش از حد دوست دارید، مربوط برنامه فعلی تان نیست، میتوانید با آن یک حس عجیب و غریب را ایجاد نمایید.

باز هم یک طراح داخلی میتواند به شما در همه کارهایتان یاری کند.

طراحی دکوراسیون داخلی در مغان
طراحی دکوراسیون داخلی در مغان

9. نور پردازی نامناسب در برنامه شما

یکی از جنبه‌های مهم در طراحی داخلی در مغان، نورپردازی است که معمولاً توسط افراد اغلب نادیده گرفته می‌شود. ابعاد و موقعیت پنجره‌ها، نورپردازی ساختمان و قرارگیری چراغ‌ها تماماً تأثیرگذار در تنظیمات یک اتاق هستند.

پس از طراحی بخش اصلی اتاق، نیاز است به نورپردازی وضعیت روشنایی از سقف یا چراغ‌های دیواری تا میز یا چراغ کف فکر کنید. از انواع مختلف نورپردازی در فضا استفاده کنید و همزمان از نور کاری و نور محیطی بهره ببرید.

چندین نوع لامپ مختلف را در اطراف خود قرار دهید تا گزینه‌هایی برای تنظیم نور در منطقه داشته باشید و بهتر است از کلیدهای دیمر برای افزایش قابلیت تنظیم نور استفاده کنید. اجازه ندهید اتاق شما بیش از حد تیره شود به وسیلهٔ پرده‌های سنگین یا دیواره‌های تیره، اما در عین حال نورهای روشن زیادی نصب نکنید که در شب باعث سختی خواب شود. مطمئن شوید که نورپردازی با اهداف طراحی شما و هدف از فضا هماهنگی دارد.

طراحی دکوراسیون داخلی منزل شیک و مدرن در مغان

10. زیاد در بند لوازم جانبی ریز و کوچک نباشید

همانطور که قبلاً اشاره کردیم, شما باید طراحی خود را با مهم ترین قطعات شروع کنید. بعد از آن می توانید لوازم جانبی را انتخاب نمایید. یافتن یک گلدان که با یک مبل یا قاب عکس مطابقت داشته باشد، خیلی ساده تر از انتخاب تیکه های بزرگ بر مبنای لوازم کوچکتر است.

هوشمندانه است که تکه های مد روز که برای لوازم منزل خود می خرید را محدود نمایید. به این ترتیب, اگر آن ها یک یا دو سال پس از سبک خارج شوند, خیلی برایتان گران تمام نمی شود, به این دلیل که پول زیادی را برای آن ها خرج نکرده اید.

تلاش کنید تا وقتی که به روند طراحی خاصتان نرسیده اید، عاشق لوازم جانبی خاصی نشوید. شما میتوانید چشمان خود را برای ایده ها باز نگه دارید, البته تا وقتی که یک اتاق کامل نشده, آرام نگیرید.

اگر هم اکنون لوازم جانبی دارید, آن هم عالی است! آن ها میتوانند اقلام غیر معمول از بازار کهنه فروشان, هدایایی از دوستان, یادگاری از سفری که رفته اید و یا چیزهای دیگری که به دنبال آن هستید, باشند. گیاهان یک انتخاب عالی هستند به این دلیل که هوای تازه و زیبایی طبیعی دارند.

11 .بگذارید شخصیت شما نشان داده شود

لازم به به ذکر می باشد که چندین عامل در طراحی اتاق شخصی سازیو نمایان می شود. تنها به دنبال چیزی نباشید که در آن زمان مد روز است, ببینید که برای چه بخشی نیاز دارید و چه معنی خواهد داشت.

سرگرمی ها و علایق و آنچه را که دوست دارید به مردم نشان دهید. آثار هنری اصیل, عکس های عروسی یا تعطیلات را آویزان می نمایید, یا مجموعه های خود را در معرض نمایش قرار دهید, این کار مهمانان شما را تحت تاثیر قرار می دهد. در این مورد با اولویت های خودتان روراست باشید و بهترین های خودتان را در معرض نمایش بگذارید.

برچسب ها: بدون برچسب

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *