طراحی تالار

طراحی داخلی تالار عروسی

طراحی و دکوراسیون داخلی تالار

طراحی تالار و جشن عروسی یکی از رویدادهای مهم است که خاطره آن در ذهن برای سال‌ ها به یادگار می‌ ماند. در گذشته، این جشن به صورت خانگی در منازل برگزار می‌ شد. اما با کوچک شدن خانه‌ ها و تبدیل آن ها به آپارتمان‌ ها، مسئولیت برگزاری این مراسم باشکوه به تالارها واگذار می‌ شود.

تالارها مسئولیت برگزاری یک مراسم خوب را به عهده دارند و هزینه‌ های مربوط به آن را از میهمانان دریافت می‌ کنند. عروس و داماد و خانواده‌ هایشان نیز به عنوان مهمانان در این جشن حضور دارند. اما برخی خانواده‌ ها به دلیل حساسیت‌ های خاصی که دارند، ترجیح می‌ دهند در این فعالیت‌ ها شرکت کنند تا روند آن براساس تمایل خودشان باشد

طراحی داخلی و معماری تالار پذیرایی

بسته به سلیقه سازندگان، طراحی داخلی و معماری تالار پذیرایی میتواند انواع مختلفی داشته باشد. از سبک های سنتی گرفته تا مدرن مدل های گوناگون و زیادی وجود دارد اما آن چه که نباید از توجه دور بماند دلباز بودن دکوراسیون داخلی و محیط تالار می باشد. جمعیت نسبتا زیادی قرار است چندین ساعت را در این فضا سپری نمایند پس اهمیت دارد که احساس راحتی و آرامش داشته باشند.

رنگ دیوار ها بر دلباز تر نشان دادن محیط تاثیر بسیاری دارد. بهتر است برای دیوار ها از رنگ سفید استفاده شود. اما به تنهایی استفاده کردن آن موجب یکنواختی طراحی داخلی سالن خواهد شد. این جا hست که جهت ایجاد تنوع و تضاد بایستی از گچبری های مناسب استفاده کرد. طرح گچبری ها هم با توجه به سبک طراحی سالن بایستی انتخاب شود.

تهویه و هوای مناسب در فضای تالار ها

تعداد بسیاری از افراد چند ساعت پیاپی را قرار است در تالار پذیرایی کنار همدیگر باشند. اگر هوا جریان نداشته باشد و وسیله تهویه مناسب به کار گرفته نشود فضا قابل تحمل نمی باشد و محیط آزار دهنده می شود. استفاده از وسایل تهویه مناسب از نکات ضروری است که بایستی از همان ابتدا فکری برایش کرد.

نورپردازی مناسب دکوراسیون داخلی تالار پذیرایی

نورپردازی درست یکی دیگر از موارد مهمی است که بایستی در دکوراسیون داخلی و طراحی تالار پذیرایی در نظر گرفته شود. برای این منظور میتوان از لامپ هایی با رنگ های گوناگون به کار برد. البته رنگ نور ها بایستی با وسایلی که در تالار قرار داده می شود مانند میز و صندلی هارمونی داشته باشد. تاریکی سالن موجب می شود بخش برزگی از زیبایی آن از نظر دور بماند به همین علت بایستی با استفاده از لامپ ها و لوستر های فاخر محیطی پر نور ایجاد نمود. قرار دادن پروژکتور هایی هم که ویژگی نورپردازی برای مجالس را دارند هم جر لاینفک یک تالار پذیرایی است. محل قرار گرفتن پروژکتور ها هم بایستی در نزدیکی سن باشد.

زیبا سازی دکوراسیون داخلی تالار با گل آرایی و شمع آرایی

تالار های پذیرایی محل برگزاری مراسم با تشریفات می باشد پس وجود هر چیزی که دکوراسیون داخلی آن فضا را تشریفاتی و شیک تر نماید لازم می باشد. شمع و گل جز المان های اساسی در طراحی دکوراسیون داخلی می باشند که به منظور طراحی و تزیین منزل هم از آن ها زیاد به کار می بریم. قرار دادن این دو عنصر روی میز های پذیرایی علاوه بر ایجاد زیبایی موجب انتقال حس مثبت به مهمانان می گردد. فرق بسیاری میان گل های طبیعی با گل های مصنوعی وجود دارد و تاثیر این دو قابل قیاس نیست. گل های طبیعی خوشبو علاوه بر معطر نمودن فضا زیبایی خیره کننده ای هم به سالن خواهند بخشید. استفاده از شمع ها در شمعدانی های بلوری را هم نباید فراموش نمود.

طراحی تالار

هماهنگی وسایل درون دکوراسیون داخلی تالار

هرچه وسایل و تجهیزات دکوراسیون داخلی سالن ساده تر انتخاب شود ویژگی ایجاد هماهنگی هم بیشتر می گردد. اگر قرار است صندلی ها کاور داشته باشند باید رنگ کاور متناسب با پرده ها (پرده زبرا، پرده کرکره) انتخاب شود در غیر اینصورت اگر قصد دارید صندلی ها را بدون کاور استفاده نمایید بایستی رنگ پشتی و نشیمنگاه آنها را همرنگ پرده ها انتخاب نمایید. در مورد تالار های پذیرایی استفاده از کاور برای صندلی ها پیشنهاد می گردد به این دلیل که به آسانی قابل تعویض و شست و شو می باشد.

کفپوش المانی مهم در طراحی داخلی تالار

جهت پوشاندن کف تالار های پذیرایی اغلب از سنگ به کار می رود. کیفیت سنگ مورد استفاده اهمیت بالایی دارد. سر خوردن روی سنگ هایی که کیفیت نامطلوبی داشته اند یا سنگ هایی که پس از چند بار مورد استفاده قرار گرفتن دچار خش شده اند و زیبایی را بر هم زده اند. یک بار استفاده از کفپوش (کفپوش اپوکسی) و سنگ درجه یک ما را از تعویض دوباره و تحمیل هزینه های مجدد در امان نگه می دارد.

دکوراسیون داخلی زیبا با تزیین دیوار های تالار پذیرایی

در طراحی تالار پذیرایی دست ما بسته می باشد و وسیله های زیادی نداریم که بخواهیم از آنها به کار ببریم. به همین دلیل ممکن است دکوراسیون داخلی فضا دچار یکنواختی شود. جهت جلوگیری از آن می توانیم از تابلوهای فاخر که متناسب با سبک طراحی تالار تهیه شده اند برای دیوارها استفاده نماییم. یک دیوار را هم که در تیررس همگان قرار دارد به یک پرده نمایش اختصاص دهید.

جایگاه عروس و داماد در طراحی داخلی تالار پذیرایی

در تمامی تالارهای پذیرایی بخشی به عنوان جایگاه عروس در نظر گرفته می شود که به علت توجه زیاد، طراحی آن اهمیت بسیاری دارد. برای این بخش اغلب از گل آرایی و یا استفاده خلاقانه از پرده ها به کار می ورد. ولی قاعده کلی در این مورد وجود ندارد و طراحی این جایگاه هم تا اندازه بسیاری به تم تالار پذیرایی بستگی دارد. مبلی که در این بخش برای استفاده عروس و داماد قرار می گیرد بایستی شیک تر از دیگر مبلمان باشد. این جایگاه بایستی در سمتی از سالن باشد که حضار در کلیه نقاط سالن به آن جا اشراف داشته باشند.

نکات لازم برای طراحی و دکوراسیون داخلی تالار عروس

چند نکته در انتخاب سالن عروسی اساسی می باشد که در ادامه به توضیح آنها می پردازیم، این نکات در حوزه طراحی و دکوراسیون داخلی تالار عروسی میباشد.

1.داشتن فضای کافی و مناسب برای مهمان ها

 از آن جایی که رقص و پایکوبی یکی از عناصر مهم و اصلی عروسی می باشد، تالار بایستی علاوه بر ظرفیت مهمانها بخشی را برای این موضوع مهم در نظر بگیرد.

2.محل رقص

 بهتر است جهت رقص سکویی مخصوص با مساحت میان ۶۰-۹۰ متر مربع در بازسازی و دکوراسیون داخلی تالار عروسی در نظر گرفته شود. همچنین بهتر است محل رقص در جایی قرار بگیرد که تمامی مهمانان به آن دید دارند. اغلب بهترین مکان به منظور ساخت این سکو در مرکز سالن می باشد.

3.تهویه مناسب سالن

 زیرا مهمان ها قرار است چند ساعت در کنار هم باشند از این رو هوای سالن نیاز به تهویه دارد اگر تهویه مناسب انجام نگیرد فضا غیر قابل تحمل می گردد.

4.نورپردازی مناسب و دکوراسیون داخلی تالار

 نورپردازی مناسب در عکاسی تاثیر بسیاری دارد اگرچه تیم عکاسی تجهیزات عکاسی با خود دارند اما نورپردازی خوب سالن موجب می گردد کار انها بهتر پیش برود. جهت ایجاد فضای گرم و دلنشین در تالار مناسب است که از لامپ های LED  سفید و چراغ های سرد به کار نبرید و به جای آنها از لامپ های ادیسونی مورد استفاده قرار بگیرد.

5. تزئینات سالن عروسی

از جمله این تزئینات میتوان به میز مهمان ها اشاره داشت، جهت تزئین این میزها می توان از گل های مینیاتوری، شمع، گلبرگ های رنگی و… به کار برد نکته قابل توجه این می باشد که از رومیزی با رنگ روشن به کار نبرید به این دلیل که باعث چشم درد می گردد.

طراحی تالار

6.گچبری در تالار

 به منظور جلوه بیشتر سالن عروسی از گچبری به کار می رود متدهای جدید گچبری که بصورت پیش ساخته موجود است طرح های زیبایی دارد. از قابلیت های این سازه ها می توان به:

  • استحکام بالا و عدم ترک خوردگی
  • نصب سریع و کار سبک برعکس گچبری سنتی که بسیار زمان بر است.
  • عدم وجود گرد و خاک و کثیف کاری در ساختمان و تالارها طرحهای متنوع گچبری تالار و گچبری سالن اشاره نمود.

7.جایگاه عروس و داماد

 یکی از اصلی ترین نکات شب عروسی جایگاه عروس و داماد می باشد که بایستی در طراحی و دکوراسیون داخلی تالار عروسی، نهایت دقت و سلیقه به کار گرفته شود. یکی از کاراکتر های آن رنگ جایگاه میباشد، جهت انتخاب رنگ جایگاه بایستی در نظر داشته باشیم که از رنگهای شاد و شیک استفاده شود.

دومین نکته ای که باید مورد توجه قرار گیرد نورپردازی جایگاه استف برای یک شب رویایی و رمانتیک نور نقش حیاتی ایفا می نماید.

توجه داشته باشید بهتر است از نور های مخفی استفاده شود و همچنین تضاد در استفاده از نورپردازی جایگاه عروس و داماد  با دیگر فضاها را فراموش نکنید.

8. شمع آرایی

شمع آرایی به آراستن و تزیین مکانی بوسیله شمع می گویند. جایگاه نشستن آن ها و میز پذیرایی و محل ورود عروس و داماد و… می توان از شمع در اندازه های مناسب استفاده نمود. استفاده از شمع در سفره عقد میتواند به آن درخشندگی و زیبایی خاصی ببخشد و فضایی رومانتیک و عاشقانه بوجود آورد. همینطور استفاده از شمع روی میز مهمان ها می تواند صرف غذا را برای آنها لذت بخش تر نماید. اغلب شمع آرایی به همراه گل های طبیعی انجام می گیرد ولی شما میتوانید جهت کاهش هزینه به جای گل های طبیعی از گل های مصنوعی استفاده نمایید.

9.رنگ آمیزی در طراحی داخلی تالار

 این روزها در تالار رنگ های تند جای خود را به رنگ ملایم مانند سفید، طوسی، صورتی روشن و…. داده اند. این رنگ آسان تر با دیگر بخش ها هارمونی پیدا می کنند. و فضای دلباز تری را فراهم می نماید. همینطور استفاده از رنگ های روشن فضا را بزرگ تر به نظر می رسانند. یک رختکن مجهز با سیستم تهویه مناسب و فضای کافی در نظر گرفتن جای مناسب برای کمدهای قفل دار، از موارد ضروری برای این فضا محسوب می شوند. این محل بایستی در نزدیکی ورودی سالن قرار داده شود.

جمع بندی طراحی تالار

ولی یک ایده جالب برای دکوراسیون استفاده از میز های جدا برای سرو نوشیدنی یا میوه می باشد. طراحی این میزها به صورتی است که مهمانان در اطراف آن رفت و آمد نموده و به دلخواه خود نوشیدنی ها یا میوه های مورد نظر خود را بر می دارند. این ایده جالب می تواند تحسین مهمان ها را فراهم نماید.

برچسب ها: بدون برچسب

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *