بازسازی ویلا

بازسازی ویلا

بازسازی ویلا

اغلب بعد از مدتی که از ویلا استفاده می‌ نمایید و با توجه به سن بنا، ممکن است نیاز باشد تا بازسازی ویلا انجام گیرد. کسانی که برای خرید ویلا در شمال اقدام می‌ نمایند، اگر یک ویلای نوساز خریداری نمایند، برای مدتی طولانی‌ تر می‌ توانند از آن استفاده نمایند. ولی بعضی از افراد با خرید ویلای کلنگی اقدام به بازسازی ویلا می‌ نمایند. و آن را به یک ملک با ارزش تر تبدیل می نمایند.

در این مقاله می خواهیم در مورد بازسـازی ویلا و هدف از آن صحبت کنیم. به علاوه ابتدا در مورد این موضوع صحبت می نماییم که آیا بازسازی ویـلا با بهسازی آن تفاوت دارد. به این دلیل که بعضی از افراد این دو واژه را بصورت اشتباه با یکدیگر یکی می دانند.

تفاوت بازسازی ویلا با بهسازی آن در چیست؟

در اصل بهسازی ویلا زمانی انجام می شود که از لحاظ ظاهری خیلی به ویلا کاری نداشته باشیم و بخواهیم ویلا را از لحاظ ایمنی، تجهیزات داخلی، تاسیسات و… بهبود دهیم. در این زمان اغلب فعالیت های همانند مقاوم سازی ویلا، ایمنی در مقابل زلزله و آتش سوزی، بهبود تاسیسات سرمایشی و گرمایشی و مواردی از این قبیل در نظر گرفته می شود.

ولی در بازسازی ویلا ظاهر بنا می باشد که در نظر گرفته می شود. زمانی که طراحی داخلی ویلا را به طور کامل تغییر می دهیم و یا نمای بیرونی را توسط المان ها و مصالح ساختمانی جدید بازسازی می نماییم در این مواقع کاری که انجام می شود در اصل همان بازسازی ویلا می باشد. حتی ممکن است بخش هایی از ویلا خراب شده و یا بخش های جدیدی به آن اضافه شود.

علت بازسازی ویلا

در اثر هدفی که موجب می شود تا افراد دست به بازسازی ویلا بزنند، این است که مدت زمان طولانی از ساخت ویلا گذشته است و از لحاظ طراحی داخلی و نمای بیرونی، بر اساس نیاز به تعمیرات اساسی دارد. هدف از بازسازی ویلا زیبا کردن آن، تغییر نما و طراحی داخلی ویلا است. همچنین بعضی افراد به دلیل اینکه قیمت ویلای خود را افزایش دهند و اقدام به فروش ویلا کنند، ابتدا آن را بازسازی می نمایند تا به این صورت به مراتب آن را با قیمت بالاتری به فروش برسانند.

همانگونه که می دانید، مصالح مورد استفاده در قسمت های گوناگون یک ساختمان ممکن است روز به روز جدیدتر و دارای مزایای بیشتری شوند. همین عامل موجب می گردد تا خانه هایی که بیش از پانزده تا بیست سال از ساخت آنها گذشته است قدیمی به نظر برسند. از این رو بایستی با استفاده از مصالح جدید آن‌ ها را با بازسازی نموده و به روز می کنند.

چه زمان باید دست به بازسازی ویلا زد؟

اغلب هنگامی شروع به بازسازی یک بنا می نماییم که برای مثال از زمان ساخت ویلا حداقل ده سال گذشته باشد. اغلب کسانی که دوست دارند در یک خانه شیک و به روز زندگی نمایند، سعی می کنند تا با اجرای بازسازی ویلا، ظاهر آن را زیباتر کنند. مواردی مثل رسیدگی به درب ها و پنجره ها، تغییر کفپوش ها، استفاده از مصالح جدید در طراحی داخلی دیوار ها، نورپردازی های شیک و… همگی از مواردی می باشند که موجب زیباتر شدن ویلا می شوند. از این رو برای بازسازی اغلب از این روش ها بهره می برند.

طراحی ویلا بوسیله معماران و طراحان داخلی انجام می شود. همچنین معمارانی که در قسمت نما کار می کنند نیز در این حوزه فعالیت می نمایند. از این رو بناهای که از رنگ و رو افتاده شده اند به کمک این افراد رنگی تازه به خود می گیرند. و ظاهر آنها زیباتر می شود.

"</p

مراحل بازسازی ویلا

برای اینکه یک ویلای شیک داشته باشید، بایستی مراحل زیر را طی نمایید.

  • طراحی و نقشه بازسازی

اولین مرحله ای که انجام می شود این است که بایستی بدانید از بازسـازی ویلا چه می خواهید. اگر قصد فروش ویلا را دارید بایستی در تلاش باشید آن را به زیباترین شکل ممکن طراحی نمایید تا قیمت بالاتری روی آن گذاشته شود. همچنین با توجه به اقلیم منطقه، بافت شهر و هزینه ای که دارید یک نقشه جدید برای تغییرات در نظر بگیرید.

  • خرید مصالح و تجهیزات

در مرحله بعد بایستی سراغ خرید مصالح بروید. مصالحی که برای بازسازی به کار می برید، بایستی به طور کامل با آب و هوا و اقلیمی که در آن زندگی می نمایید مطابقت داشته باشد. برای مثال بازسازی ویـلا در شمال در قسمت نمای بیرونی با چوب و مصالحی که در برابر آب مقاومت کمی دارند، توصیه نمی گردد. همچنین در زمان انتخاب مصالح، هزینه‌های خود را نیز در نظر بگیرید.

  • اجرای بازسازی ویلا

در مرحله بعد سراغ اجرای بـازسازی ویلا می روید. این کار را بایستی به دست یک معمار یا فرد ماهر در این حوزه بسپارید.

جمع‌بندی

بازسـازی ویلا به طور کامل با بهسازی متفاوت می باشد. بازسازی مربوط به ظاهر ویلا می باشد و بخش های بیرونی و طراحی داخلی در نظر گرفته می شود. ولی در بهسازی اسکلت و بخش های مربوط به ایمنی ویلا و مواردی از این قبیل در نظر گرفته می شود.

بازسازی ویلا موجب می گردد تا قیمت کارشناسی ملک افزایش یابد. به همین دلیل خیلی از افرادی که قصد فروش ویلا در شمال را دارند، ابتدا آن را بازسازی می نمایند.

بازسازی برای بنایی با سن بالای ده تا پانزده سال انجام می شود و زمانی که سن بنا پایین میباشد، نیازی به این کار نیست.

برچسب ها: بدون برچسب

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *