طراحی دکوراسیون رستوران

اصول طراحی دکوراسیون رستوران

اصول طراحی دکوراسیون رستوران

برای خیلی از افراد راه‌اندازی رستوران یک رویا است. ولی شما برای موفقیت در این صنعت به ترکیبی از هنر خلاقانه و آگاهی از اصول مدیریت رستوران نیاز دارید. با طراحی خلاقانه دکوراسیون رستوران خود موجب می‌ شوید. مشتریان احساس راحتی در رستوران شما داشته باشند. و به دنبال آن به احتمال زیاد زمان بیشتری را در رستوران خود می‌ گذرانند و نا خوداگاه بیشتر سفاش می‌ دهند.

مطالعاتی که اخیراً روی رستوران‌ ها انجام گرفته است نشان می‌ دهد که صندلی‌ های راحت از قابلیتهای اصلی دکوراسیون رستوران می باشد. پس از آن موسیقی، دکور، نور، رنگ و  سایر موارد قرار می گیرد.

چرا دکوراسیون رستوران مهم است؟

طراحی داخلی رستوران بایستی قسمتی ضروری از استراتژی بازاریابی رستوران شما باشد، به این دلیل که ظاهر رستوران شما به منظور برند سازی شما خیلی مهم است. طراحی داخلی شما اولین چیزی می باشد که مشتری در زمان عبور از درها متوجه آن می شود. این اولین برداشت نشان می‌ دهد که آن ها چه حسی نسبت به رستوران شما پیدا می‌ کنند و انتظار چه سطحی از خدمات را دارند.

نکات طراحی دکور رستوران

در صورتی که سبک طراحی داخلی شخصی شما متعلق به شما است (تا هنگامی که برند رستوران خود را در نظر داشته باشید)، چند نکته را بایستی در زمان چیدمان و تزئین فضای خوددر نظر داشته باشید.

۱.طرح رستوران خود را با دقت برنامه‌ریزی کنید

قبل از شروع انتخاب مبلمان و رنگ آمیزی، طراحی جلوی خانه و چیدمان آشپزخانه خود را برنامه ریزی نمایید.  مطمئن شوید که کارکنان و مهمانان شما فضای کافی جهت قدم زدن در اطراف خواهند داشت. رستوران خود نباید شلوغ باشد.

طراحی دکوراسیون رستوران

2. به نورپردازی توجه کنید

نورپردازی مناسب می‌ تواند فضای رستوران شما را زیباتر سازد، سعی کنید ترکیبی از نور طبیعی و مصنوعی استفاده نمایید. چراغ هایی را نصب کنید تا بتوانید بسته به زمان روز آن ها را تنظیم نمایید.

3. از رنگ های مناسب برای رستوران خود استفاده کنید

رنگ‌ ها آگاهی از برند را تا هشتاد درصد افزایش می دهند و %85 از تصمیمات خرید را تحت تأثیر قرار می‌ دهند، در نتیجه مهم است که رنگ رستوران خود را با دقت انتخاب نمایید. از رنگ‌ های کسل‌ کننده دوری نمایید و در عوض از رنگ‌ های پر جنب و جوش برای روشن‌ تر نمودن فضا به کار ببریدد. حواستان باشد که زیاده‌روی نکنید.

4. موزیک را فراموش نکنید

رستوران شما ممکن است غذا و دکور خوبی داشته باشد، اما اگر در انتخاب آهنگ برای رستوران خود دقت کافی را به نداشته باشید. کل تجربه مشتری ممکن است از بین برود. در هنگام انتخاب موسیقی رستوران مخاطب خود را در نظر بگیرید.

ایده‌های دکور رستوران

۱. فضای ورودی جذابی ایجاد کنید

از همان اول بهترین نمای خود را به نمایش بگذارید و مطمئن شوید که ورودی رستوران شما جذاب است. با تابلو ها و صندلی‌ های منحصر به‌ فرد برای مهمانانی که منتظر میز می باشند، حس ورود گرم و جذاب  ایجاد نمایید.

۲. از گیاهان برای دکور رستورانتان بهره بگیرید.

گیاهان حس آرامش‌ بخشی به فضا می‌ دهند مهم تر از آن، تقویت کننده های خلق و خوی می باشند و استرس را از بین می برند و می توانند سموم هوا را تا 87 درصد در عرض 24 ساعت کاهش دهند. با قرار دادن گیاهان در قفسه ها، ایجاد یک دیوار کامل، یا آویزان کردن آن ها از سقف از گیاهان استفاده نمایید.

۳. با تزیین یکی از دیوارها به دکوراسیون رستورانتان جلوه بدهید

تریین دیوار چشم مشتریان شما را به یک نقطه کانونی می‌ کشاند. یک دیوار برجسته همچنین به شما این فرصت را می دهد تا رنگ ها و شخصیت برند خود را به رخ بکشید و تم طراحی داخلی رستوران خود را تقویت نمایید.

۴. فضای آشپزخانه را به صورت باز طراحی کنید

آشپزخانه ضربان قلب هر رستورانی می باشد. با طراحی آشپزخانه باز آن را در جلو و مرکز قرار دهید تا مشتریان آن را ببینند.

طراحی دکوراسیون رستوران

۵. به سراغ فضای مینیمالیستی بروید

به قول معروف کم تر، بیشتر است. خیلی از طراحی‌ های داخلی رستوران‌ های مدرن سبک مینیمالیستی با فضای سفید زیاد و رنگ‌ های پراکنده دارند.

۶. از آینه در طراحی فضا استفاده کنید.

استفاده از آینه در طراحی یک تاکتیک کلاسیک جهت افزایش توهم بزرگی فضا می باشد که به خصوص اگر اتاق رستوران شما کوچک است، این ترفند میتواند خیلی مفید باشد.

۷. از گچ استفاده کنید

علاوه بر اینکه استفاده از گچ سرگرم کننده می باشد و یادآور روزهای بی دغدغه دوران کودکی است، همه کاره و موقتی می باشد، در نتیجه میتوانید از آن در رستوران خود  برای تابلوهای خوش آمدگویی، تابلوهای مخصوص روزانه و حتی نمایش منو استفاده نمایید.

۸. تایپوگرافی را امتحان کنید

استفاده از تایپوگرافی به عنوان ایده دکوراسیون رستوران میتواند به القای برند شما در فضا کمک نماید. سعی داشته باشید یک دیوار برجسته با نام رستوران خود ایجاد نمایید.

۹. خلاقیت در طراحی کفپوش را فراموش نکنید

کفپوش نبایست خسته کننده باشد! خلاقیت در کفپوش یک ایده سرگرم کننده برای دکوراسیون رستوران بوده و الگویی را برگزینید که مکمل بقیه دکوراسیون شما باشد.

۱۰. چشم‌ها را به سقف خیره کنید.

جهت جلب توجه به این بخش لازم نیست سقف رستوران خود را مانند کلیساها طراحی نمایید. می‌ توانید با به کارگیری از یک رنگ یا طرح خاص در طراحی سقف چشم‌ ها را مجذوب آن نمایید.

دکور سبک‌ های مختلف در طراحی دکوراسیون رستوران

هنگام برنامه‌ ریزی برای یک رستوران جدید، انواع گوناگونی از سبک رستوران وجود دارد که می‌ توانید از میان آن ها انتخاب نمایید. تصمیم‌ گیری در مورد اینکه کدام سبک مناسب شما میباشد شاید سخت باشد. قبل از انتخاب سبک ستوران این سوالات را از خودتان بپرسید: مخاطبان شما چه کسانی هستند؟ محدوده قیمت شما چقدر است؟ آیا سرو نوع خاصی از غذاها را مد نظر قرار دارید؟ به یاد داشته باشید که سبک طراحی رستوران شما میتواند رستوران شما را منحصر به‌ فرد نماید.

برچسب ها: بدون برچسب

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *